STRAVA

Keďže sa vydávame do obcí, kde ani cez klasický deň nie je možné sa najesť, poprosili sme miestne panie kuchárky, alebo pohostinstvá, nech nám navaria špeciálne menu. V každej obci, každý deň zabezpečujeme obed a večeru a vlastne aj raňajky. 

Preto vás ani nie prosíme, lebo ide o každého krk, zapíšte sa do tejto tabuľky - opakujeme TEJTO TABUĽKY a objednajte si, čo chcete jesť. Urobte tak najlpešie do pondelka, 26.8. (následne neručíme, že stihneme doobjednať). Z lokálnych zdrojov odporúčame guľky s dynamitom v Sirku, alebo zemiakovú kašu na Famílii. Z organizačných dôvodov odporúčame aj sobotné raňajky, pretože nebude veľa času nakúpiť. Menu si zapíšte do tabuľky - platiť ho budete pri akreditácii, kde na výmenu dostanete "stravné lístky", na základe ktorých vám vydajú jedlo. Na mieste si však budete musieť platiť nápoje.

V Poltári, aj v Kokave sú obchody a väčšinou otvorené aj dlhšie (ale max do 18.00 v sobotu). Sú tu aj iné možnosti sa najesť - v Poltári sú okrem KPU ešte dve reštaurácie / pizzérie - obe sú na sídlisku v zábavovom štvorčeku (presne tam budú raňajky). Kúsok od miesta, kde je telocvičňa (varia asi do 20.30). V Kokave je Koliba, alebo v širokom okolí sú rôzne chaty, kde varia. Takže ak vám nevyhovuje žiadne z ponúkaných menu, dá sa jesť aj inde. Len v Málinci, ani v Železníku nie sú iné možnosti, kde sa najesť teplého jedla. V Málinci sú obchody a aj jedna krčma. V Železníku nie je nič, ale dole v Sirku (kde jeme) je asi aj aj. Ale hore, kde je kino a prechádzka, nie je žiadna komercia. Tu sa žije len pre dušu. 

Preto dobrú chuť a moc moc dúfame, že práve jedlo vyjde a nebudeme musieť dlho čakať na nápoj, ...