Dobrý deň, ahojte.

Aby to nebolo také krátke, pretože buržoázia je predsa len o nadnášaní všetkého až za mieru, dovoľujeme si vás spamovať s množstvom rozdielnych informácií, ktoré viac alebo menej ovplyvnia váš život počas vlastivedného, kinotripu na Zamagurie a Horný Spiš, a zároveň do Pienin, čo má najväčší PR cveng.

Základné upozornenie: Zoberte si plavky a pláštenky!

Doprava:
Ak chcete / môžete stihnúť celý festival, stačí vám dopraviť sa vo štvrtok do 17.00 do Popradu, odkiaľ sa o vás postaráme a budeme vás voziť až do nedele do Popradu (alternatívne cesty sú na vás). Spoločný autobus z Popradu odchádza o 15.40 a 17.00 spred vlakovej stanice, kde vás nanavigujú a hádam spoznajú sprievodcovia Baška a Sigy.
Po 17.00 sa dostanete do Spišskej Starej Vsi už samostatne - posledný bus z Popradu odchádza o 22.10. Následne nás zachytíte podľa programu (pozor, do Jarabiny sa cez víkend dostanete len taxíkom zo Starej Ľubovne (5 min, 5 Eur)a do Vyšných Ružbách po 16.00 tiež len pešo z Nižných- cca 30 min chôdze. (Publick trasport sucks, fuck cars).

V nedeľu vypravujeme z Ružbách do Popradu len jeden bus o 17.00. Predtým sa ešte relatívne ľahko dostanete všade a naviac pre Košičanov a iných východniarov existujú lepšie priame spoje z Vyšných Ružbách.

Strava:
Tu vám posielame jedálenskú tabuľku. Zapíšte sa najneskôr do stredy. V Jarabine odporúčame zarezervovať si všetky jedlá (upozornenie penziónovaným - v Jarabine nie sú raňajky), pretože tu existuje veľmi málo alternatív, okrem Coop Jednota žiadne. V ostatných obciach sa najete aj bez našej pomoci a rezervácie a ak sa vám niektoré jedlo nepozdáva, prežijete, najete sa. Len s väčším čakaním. Raňajky sú riešené individuálne, pre hotelových väčšinou na hoteloch, spacákoví v Spišskej bez problémov potraviny, reštiky, vo Vyšných Ružbachoch odporúčame Grosek (aj napriek zúrivo zelenej fasáde), v priebehu dňa potom bufet pri kúpalisku Isabella.
P.S. v jedálenskej tabuľke ja zahrnutá aj strava pre uši - prosíme, na konci je aj rezervačka, rozdelenie na koncert do Balneoterapie v sobotu - ide o malý bazén s kapacitou cca 50 ľudí.
PP.S. Ešte stále riešime nedeľný piknik . zoberte zo sebou komóty a všeličo, č sa dá zjesť aj po štyroch dňoch - my niečo pripravujeme, ale je nás veľa.

Ubytovanie:
Chceme poprosiť penziónovaných, nech sa rozpíšu a rozdelia do tejto tabuľky  Niečo ste už urobili samy, niečo rozdelili my podľa vašich preferencií (neznamená to, že sa nemôžete zmeniť premiestniť). Niekde sú len väčšie izby, preto nie na každého zostáva dvojka, či nebodaj jednotka. Ide o turistický región a nie je možné nájsť ďalšie voľné izby. Veľká vďaka.  Nebojte sa - tento rok sú penzióny dostupné aj peši, najďalej je v Jarabine - asi 10 min peši od kina, nižší štandard, ale obec je veľmi pekná (bývajú tu traja bociani) a obyvatelia asi najakčnejší zo všetkých.
Spacákoví sú v pohode - telocvične sú v centre obcí. Punk to bude len v Jarabine, kde spíme v škôlke, bez spŕch (kto potrebuje, môže využiť sprchy v penzióne Poľana).

To je pre túto chvíľu asi všetko.
Ak nie, tak dopredu prepáčte za ďalšie spamovanie.

martin a ivana

Martin Kristof
stanica Zilina.Zariecie, program
+421 908 938 339

Ivana Rumanová,
0944 570 020

Kinobus je súčasťou projektu CARAVAN NEXT - kolaboratívny projekt zameraný na oblasť sociálne angažovaného a komunitného divadla, ktorého cieľom je prepojiť profesionálnych umelcov s komunitami a miestnymi obyvateľmi. Od septembra 2015 do februára 2019 sa obyvatelia vo viac ako 75 európskych lokalitách stretnú s umeleckými a kultúrnymi aktivitami, ktoré budú tak umelecky, ako sociálne reflektovať európske výzvy v treťom tisícročí.
Výsledkom bude viac ako sto podujatí plus nepredvídateľné množstvo nových sociálnych kontaktov a väzieb. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov programu Kreatívna Európa. Viac o projekte Caravan Next sa dočítate na stránke www.caravanext.eu