22.30 klub Peklo

Kinobus Toxik music section

Alten Kompoten

Alten Kompoten sú súrodenci Matej a Natália Chrenoví z Vrábeľ.

Tvoríme to, čo nám v hudobnej knižnici chýba. Typické pre našu tvorbu sú zvuky kombinované s melódiou. Máme radi experimenty, koncepty, vtipy, loopy a soundhountingy.
Najnovšie sme vydali druhý album 'Mokrý prach nelieta', ktorý milujeme!

Tento album sme chystali pol roka, nahrávali sme ho počas všedných situácii ako cesta do školy, prechádzka... Do toho všetkého sme doma pridávali nástroje, no niekedy to bolo aj naopak.
Vybrali sme pätnásť stôp, ktoré spolu tvoria soundtrack ku Vrábľom. Akoby zneli, keby neboli mesto ale album? Aký zvuk by charakterizoval tunajšiu mentalitu? Sú Vráble ako z rozprávky Šmolkovia? Zdochol tu hipster, no v nás ešte je. Dúfame, že tento koncept bude pochopený a že sa vám album bude páčiť tak, jak nám.

Maťo a Natália

 

Funeral Band

Funeral band založili začiatkom roku 2016 Miroslav Tóth a bubeník Gergely Kovács. Vytvorili žáner smútočného free, ktorý sa abstraktne pohráva s alúziami na historicky poletujúce smútočné melódie. Amalgán Tóthovým piesní sú zmesou vplyvov vojenskej a zádumšnej hudby z prostredia strednej Európy. Funeral band po množstve koncertov hráva v stabilnej zostave kvarteta so saxofonistom Kováts Gergom, kontrabasistom Ájtai Pétrom, prípadne s trúbkarom Ádámom Meggyeosom.